چرا ایرانی ها سرطان می گیرند؟!

پایگاه خبری و معتبر “تندرستی طبیعی آمریکا” اخیرا” فهرستی از غذاهایی را منتشر کرده که مصرف روزانهء آنها می تواند منجر به ابتلای به انواع سرطان ها شود .

این گزارش مبتنی بر مطالعات علمی منابع دانشگاهی و تحقیقاتی در آن کشور است و شانزده مادهء غذایی را در می گیرد که مصرف یازده مورد آن در ایران رواج کامل و فراگیر دارد . تنها در یک سال گذشته بیش از یک میلیون و پانصد هزار مورد از ابتلای به سرطان در آمریکا گزارش شده که در آنها ردپای مصرف روزانهء این غذاها دیده میشود . در این گزارش علمی ، علل سرطانزایی هر کدام از این غذاها بطور مجزا و کامل توضیح داده شده که من وارد همهء جزئیات دقیق علمی آنها نمی شوم . نکتهء مهم و هشدار دهنده اینجاست که برخی از این غذاها جزو مواد غذایی اصلی و دائمی ما ایرانی ها هستند ، در نتیجه ، اساسا” غذاها و نوع تغذیهء ما ایرانی ها سرطان زا هست . بهرحال این هم فهرست خوراکی ها و نوشیدنی های سرطان زایی که مصرفشان بین ما و آمریکایی ها مشترک است ، همراه با توضیحات لازمی که در خصوص مصرف آنها در ایران به آنها افزوده ام :
یک – میوه جات : میوه جاتی که پای درختشان کودها و سموم علف کش از قبیل آترازین ، فسفات ، تیودیکراب ،  داده شده باشد و یا روی خود آنها سم پاشیده شده باشد . بخشی از این سموم از طریق درخت جذب شده و وارد میوه میشوند و برخی دیگر نیز روی میوه می نشینند و از طریق پوست میوه جذب آن میشوند . در هر دو حالت ، این مواد شیمیایی و سموم نه از میوه جدا می شوند و نه با شستن آن از بین می روند . در نتیجه وارد بدن انسان میشوند و بتدریج فرد را مبتلا به سرطان می کنند . به عبارتی دیگر ، میوه جات که روزگاری خوردنشان به عنوان موثرترین راه طبیعی برای جلوگیری از سرطان شناخته میشدند ، حالا خودشان تبدیل به عاملی جهت ابتلای به سرطان شده اند . اگر به باغ های میوه در ایران سری بزنید ، به سرعت متوجه میشوید که باغداران ایرانی برای پرورش محصولات و مراقبت از درختان خود تا چه حد و به چه شکل بی حساب و کتابی از کودها و سموم مختلف و بسیار خطرناک استفاده می کنند ، بی آنکه کوچکترین نظارتی بر کار آنها وجود داشته باشد .
دو – رب گوجه فرنگی : اگرچه همهء غذاهای کنسروی ، به دلیل مواد نگهدارندهء شیمیایی که در آنها وجود دارند بطور بالقوه سرطانزا هستند ، اما کنسروهای گوجه فرهنگی و رب گوجه فرنگی به دلیل خاصیت اسیدی بسیار بالایی که دارند ، مواد شیمیایی موجود در کنسرو – و از جمله بی پی ای – را بسیار بیشتر از دیگر مواد غذایی جذب می کنند . مواد شیمیایی موجود در رب گوجه فرنگی ، بعد از مصرف ، به سرعت جذب بدن شده و جدای از اختلالی که در تکثیر سلول های بدن ایجاد می کنند ، به مغز انسان نیز لطمه وارد نموده و بیش از همه ، کودکان را دچار اختلال ذهنی می کنند . در آمریکا و اروپا به پدر و مادرها توصیه می شود که مراقب باشند تا کودکانشان از غذاهایی که در آنها رب گوجه فرنگی استفاده شده است مصرف نکنند اما در ایران عموم والدین از این موضوع اطلاعی ندارند .
سه – کالباس ، سوسیس و همبرگر (غذاهای پرورده) : اگر تکه ای گوشت تازه را حتی در یخچال نگهداری کنید ، بعد از چند روز بتدریج تیره و خشک و بدبو می شود . اما اگر کالباس یا سوسیس و همبرگر را در همین حالت قرار دهید ، بسیار دیرتر از گوشت تازه تیره و یا بدبو می شوند .
طعمشان نیز برای چندین روز تازه باقی می ماند . علت این ماندگاری آن است که در گوشتهای کالباس ، سوسیس و همبرگر مقادیر زیادی نمک و مواد شیمیایی ، و از جمله فسفات و نیترات سدیم ، را ریخته اند  که برای مدتی طولانی رنگ و طعم آنها را تازه و روشن نگه دارد و از فساد آن نیز جلوگیری کنند . این نمکها و مواد شیمیایی به شدت سرطانزا هستند . اگر در کنار سوسیس و کالباس و همبرگر ، خیارشور را هم قرار دهیم ، خطر جدی تر می شود . البته منظور این نیست که با چند بار استفاده از کالباس و سوسیس و خیارشور و همبرگر فرد قطعا” دچار سرطان می شود ، اما اگر این مواد غذایی تبدیل به خوراک روزانه  و یا هفته ای چند بار  کسی شوند  ، باید انتظار داشت که دیر یا زود علائم سرطان در وی را دیده شوند . متاسفانه ساندویچ خوردن و استفاده از کالباس و خیارشور جزو غذاهای ساده و محبوب ما ایرانی ها شده است .
چهار – ماهی  : تا به امروز همهء پزشکان و کارشناسان علم تغذیه ما را تشویق کرده اند که برای سالم ماندن و از جمله مبتلا نشدن به بیماری هایی مانند سرطان ، ماهی مصرف کنیم .
اما کسی به ما نگفته است که چه نوع ماهی هایی را مصرف نکنیم . بعد از خلیج فارس که مهمترین منبع تامین کنندهء ماهی در کشور است ، حوضچه های پرورش ماهی ها بتدریج در حال تبدیل شدن به دومین منبع غذاهای دریایی ایرانیان است و دریای مازندران در رتبهء سوم قرار دارد . خلیج فارس به شدت آلوده است . کارخانه های عظیم پتروشیمی در شمال آن ، و بویژه در منطقهء بندرماهشهر و بندر خمینی ، پسمانده های مایع و مذاب شیمیایی خود را به شکل وحشتناکی ، و بدون محدودیت خاصی ، در خلیج فارس می ریزند و آنچنان فاجعه ای را رقم زده اند که خوردن حتی صد گرم از ماهی هایی که در شمال خلیج فارس ، و بویژه در منطقهء دریایی بندرماهشهر ، صید شده باشند می تواند آسیب جدی به مغز ، کبد ، طحال و سیستم عصبی و سلول های مغزی مصرف کننده بزند . در حال حاضر وضعیت بقدری وخیم شده است که به دلیل آلودگی آب های خلیج فارس به  سرب و جیوه و دیگر فلزات سنگین ، صید ماهی در برخی از نقاط آن – قانونا” – ممنوع شده ولی در عمل همچنان ادامه دارد .
در واقع با توجه به پخش آلودگی شیمیایی ، همهء ماهی هایی که در خلیج فارس صید می شوند سرطانزا هستند . ماهی های پرورشی نیز به دلیل تغذیهء غیر طبیعی ، مصرف مواد آنتی بیوتیک و رشد دهندهء مصنوعی و نیز حوضچه های آلوده ای که در آنها رشد می کنند ، تبدیل به یکی از مواد غذایی سرطانزا شده اند . دریای مازندران هم  چندان وضعیتی بهتر از خلیج فارس و حوضچه های پرورش ماهی ندارد و ماهی های صید شده در آن نیز می تواند منجر به بروز بیمارهای مختلفی شود .
پنج – چیپس سیب زمینی : تردی و طعم شور چیپس های سیب زمینی با ذائقهء ما ایرانی ها سازگار است ، در نتیجه مردم ایران به سرعت چیپس خور شده اند . چیپس جدای از مقدار زیادی چربی ، نمک و کالری که دارد و از این جهت می تواند برای سلامتی زیان آور باشد ، حاوی موادی شیمیایی از قبیل طعم و رنگ مصنوعی و نیز مواد نگهدارنده است که مصرف روزانهء آنها بسیار خطرناک و سرطانزا است . مدتی هست که خوردن چیپس و ماست و موسیر در ایران باب شده و مصرف این غذای خطرناک به گونه ای ساده و راحت برای کودکان نیز تبلیغ میشود . خطر مصرف پفک نیز البته دست کمی از چیپس ندارد .
شش – روغن های گیاهی : متاسفانه تبلیغات بازرگانی چنان ذهن مردم را فریب داده اند که گویی مصرف روغن های گیاهی نه تنها مضر نیستند بله خیلی هم خاصیت دارند! روغن های گیاهی موجود در بازار هیدروزینه هستند . یعنی در واقع بعد از بدست آوری ، چیزی شبیه به کره بوده اند اما در فرایندی شیمیایی به شکلی روان و با رنگ های مختلفی که دیده می شوند در آمده اند تا بتوانند بازارپسند شده و برای مدتی طولانی سالم بمانند و بدبو نشوند . در تبلیغات بازرگانی همچنین گفته میشود که روغن گیاهی حاوی امگا هست که برای بدن مفید است . اما در واقع امگای مفید ، امگای۳  است که در ماهی های سالم و برخی سبزیجات وجود دارد . اما روغن های گیاهی بطور طبیعی نه محتوی امگای ۳ بلکه حاوی امگای ۶ هستند که به شدت سرطانزاست . شاید در کل دنیا کسی به اندازهء مردم خاورمیانه ، و بویژه ایرانیان ، از غذاهای سرخ شده و چرب مصرف نکند و در مجموع ، غذاهای ایرانی بدون روغن و چربی تهیه نمی شوند .
هفت – ترشی جات ، شوری جات و آجیل های شور : اسید ، نیترات و نمک سه مادهء اصلی هستند که در تولید ترشی جات ، شوری جات و آجیل های شور از آنها استفاده میشود . ترکیب اسید و نیترات و نمک در واقع بمبی می شود که روند تولید و تکثیر سلول های بدن را مختل و نابود می سازد و فرد را جدای از بیمارهای سخت گوارشی ، مساعد ابتلای به سرطان می کند . غذاهای ایرانی نیز نوعا” به گونه ای هستند که بدون ادویه جات ، ترشی ، و شوری تهیه نمی شوند .
هشت –  آرد سفید (بدون سبوس) : خیلی ها این را شنیده اند که آرد سفید و بدون سبوس مفید نیست ، اما کمتر کسی می داند که این نوع آرد تا چه حد برای سلامتی زیان آور است . آردی که اکنون برای نانوایی ها تولید میشود و به آرد سفید معروف است ، در واقع بطور طبیعی اینگونه که می بینیم ، سفید نیست! آردی که ما امروز برای پخت نان و یا کیک از آن استفاده می کنیم در کارخانه های آردسازی با استفاده از گازی بنام کلوراین سفید میشود که کاربردی شبیه به وایتکس و سفید کردن لباسها دارد . ممکن است متخصصین علم تغذیه بگویند اگر میزان استفاده از آرد سفید به شکل معقولی باشد ، کلوراین موجود در آن خطری برای سلامتی ندارد .
اما این را نمی گویند که مصرف معقولانهء آن یعنی چقدر؟ این مادهء سرطانزا شاید برای کسی که هفته ای یکبار نان مصرف کند مشکلی ایجاد نکند ، اما مردمی مانند ایرانیان که نان اصلی ترین غذای آنهاست و نه هفته ای یکبار ، بلکه روزانه دست کم سه بار نان میخورند چه؟ کلوراین همچنین موجب افزایش شدید قندخون نیز میشود . به این ترتیب ، همهء مردم ایران با این نانی که از نانوایی می گیرند و میخورند ، در معرض ابتلای به انواع بیماری های قندی ، قلبی و سرطان هستند . جدای از نان سفید ، برنج های داخلی و خارجی که مردم ایران مصرف می کنند نیز تماما” آلوده به سم خطرناکی بنام آرسنیک هستند . کشاورزان آرسنیک را به برنج های خود می زنند تا از بوجود آمدن آفت هایی مانند شپش برنج در آنها جلوگیری کنند . این جدای از سموم و آفت کش هایی هست که در مزراع برنج ریخته میشود . در یک چنین وضعیتی ، وقتی سفرهء ایرانی بدون نان و برنج پهن نشود ، رشد آمار سرطان در کشورمان نیز نباید پدیده ای غیرعادی تلقی شود .
نه – غذاهای رژیمی : خوراکی ها و نوشیدنی هایی که وارد بازار میشوند و روی آنها برچسب هایی از قبیل کم کالری و رژیمی دیده می شود ، در حال تبدیل شدن به یکی از علل بروز سرطان در مردم هستند . میزان سدیم و نیز طعم دهنده های مصنوعی در غذاهای رژیمی بالاست . علاوه بر این غذاها ، در نوشیدنی های رژیمی نیز از شیرینی های مصنوعی و از جمله اسپارتیم و ماده ای بنام دی کی پی استفاده میشود که تماما” سرطانزا هستند . کسانی که برای کاهش وزن و یا به دلیل قندخون خود بطور روزانه از این غذاها و نوشیدنی ها مصرف می کنند قاعدتا” باید خود را برای ابتلای به سرطان آماده کنند . جالب اینجاست که مطالعات علمی شنان می دهند خوردن غذاها و نوشابه های رژیمی نه تنها تاثیر چندانی در کاهش وزن افراد ندارند ، بلکه موجب بالا رفتن وزن آنها نیز میشوند .
ده – گوشت قرمز : انسان بطور طبیعی موجودی میوه خوار و تا حدودی گیاهخوار است .
گوشتخواری برای انسان مرگبار است و با روح انسانی ما سازگاری ندارد . در واقع از نظر تاریخی ، انسان اخیرا” و در همین دو سه هزار سال اخیر گوشتخوار و مردارخوار شده است . مصرف گوشت حیوانات (و در مقیاسی کمتر، گوشت پرندگان) مستقیما” روند تولید و تکثیر سلول های بدن انسان را هدف قرار می دهد . کسانی که بطور روزانه گوشت میخورند احتمال ابتلایشان به سرطان بیش از ۲۰ درصد بیشتر از کسانی هست که گوشت مصرف نمی کنند . مطالعات پزشکی در آمریکا نشان می دهند ارتباط مستقیمی بین مصرف گوشت و سرطان روده وجود دارد . کباب کردن گوشت و در واقع خوردن کباب ، میزان سرطانزایی آنرا بیشتر می کند . سرطان بیماری کشنده ای است که معمولا” بین سنین ۵۰ تا ۷۵ سالگی به سراغ آدم می آید . بنابراین ، تا فرصتی باقی مانده است ، خوردن گوشت را ترک کنیم . فراموش نباید کرد که خوردن هر نوع فرآوردهء گوشتی یعنی شرکت در جرم و جنایتی بنام کشتن حیوانات . کسانی که گوشت میخورند عملا” دستشان به خون یک گاو ، گوسفند ، بز و یا مرغ آلوده است .
یازده – آبمیوه و نوشابه های گاز دار : هیچ منبع غذایی بی خاصیت تر از آبمیوه ها و نوشابه های گازدار موجود در بازار نیست . در واقع آنچه که به عنوان آبمیوه می گیریم و میخوریم چیزی بیشتر آب ، شکر ، اسانس ها ، طعم دهنده ها و مواد شیمیایی نگهدارندهء آنها نیست . هیچ نوع ویتامین و مادهء مقوی هم در آنها یافت نمی شود و تمام آنچه که دربارهء ویتامین ها و خواص مختلف غذایی روی این محصولاتت نوشته میشود دروغ است . گاز ، نیترات سدیم ، فسفات ، قند ، رنگ مصنوعی و امثال اینها را می دانیم اما کمتر کسی هست که به عمق کلمهء “افزودنی های مجاز” در ترکیبات این نوشیدنی ها دقت کند .
یکی از این افزودنی ها ماده ای هست بنام میتیل میدازول چهار که مصرف دائمی و روزانهء آن بسیار خطرناک است . در واقع ترکیبات یک نوشابهء گازدار و یا یک آبمیوهء پاکتی ، بستهء کاملی از مواد سرطانزاست . بدن انسان بطور طبیعی از نوشیدن نوشابه های گازدار بیزار است . کافیست که برای اولین بار مقدار اندکی نوشابهء گازدار را به یک کودک خردسال بدهید و واکنش او و چهره اش  را بعد از نوشیدن یک جرعه نوشابهء گازدار ببینید . اما متاسفانه به دلیل تبلیغات و مصرف پی در پی و دائمی این نوشابه ها ، بدن ما بتدریج نه تنها در مقابل خوردنش مقاومتی نشان نمی دهد، بلکه به مصرف آن عادت هم می کند! در حال حاضر مردم ایران رکوردار مصرف نوشابه های گازدار – دست کم در خاورمیانه – هستند و اعتنایی هم به عاقبت آن و بالا رفتن آمار سرطان در کشورشان ندارند .
و اما حرف آخر و توصیه هایی برای سلامتی خود و عزیزانتان : عادت کنید چایی را بدون قند بخورید ، غذاهای چرب را نخورید ، عادت کنید بجای نوشابه دوغ کم نمک و کم چرب بنوشید ، از سبزیجات و میوه جاتی که با کود طبیعی و یا حیوانی تقویت شده اند مصرف کنید ،  حبوبات و غذاهای گیاهی را جانشین گوشت کنید ،  گوشتخواری و مردارخواری را کنار بگذارید

۱ دیدگاه

  1. جواد نامداریان

    پس با این حساب بریم بمیریم بهتره دیگه.در مورد بقیه مواردی که گفتین بحث نمیکنم چون زیاد اطلاعاتی ندارم .وبخشی از اونارو هم قبول دارم.ولی اینکه گوشت نخوریم با عقل جور در نمیاد.نباید زیاده روی کرد در خوردنش.و در کل خوردن هرچیزی در حد تعادل ضرر نداره.خداوند در
    قران اشاره به نعمتهایی که آفریده کرده و گفته از چیزهایی که برایتان حلال کردم بخوریدو بیاشامید و شکر خدا کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

*

code

bigtheme