رده بندی جام جهانی فوتسال؛ پرتغال ۲ (۳)-(۴) ۲ ایران؛ تاریخ سازی شاگردان ناظم الشریعه با کسب مدال برنز جام جهانی

تیم ملی فوتسال کشورمان با پیروزی مقابل پرتغال در دیدار رده بندی جام جهانی موفق به کسب مدال برنز شد.

طرفداری- ملی پوشان فوتسال کشورمان که پس از شکست مقابل روسیه در دیدار نیمه نهایی از رسیدن به فینال رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا باز ماندند، امروز در دیدار رده بندی از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه شهر کالی به مصاف تیم ملی پرتغال رفتند که در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ دو تیم، کار به ضیافت پنالتی ها کشید و با پیروزی ۴ بر ۳  در ضربات پنالتی، موفق به کسب مدال برنز شدند.

ترکیب اولیه دو تیم:

ایران: علیرضا صمیمی، علی‌اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی، مهدی جاوید و احمد اسماعیل‌پور.

پرتغال: ببه، برونو، کاردینال، ماتوس، ریکاردینیو

گزارش بازی

نیمه اول:

تیم ملی ایران که با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی و مهدی جاوید در این دیدار به میدان رفته بود، نمایش خوبی در نیمه نخست از خود نشان داد. در حالی که دو تیم برای محک زدن یکدیگر، دست به ریسک نزده و بازی پایاپایی را از خود به انجام می‌گذاشتند، تیم ملی فوتسال کشورمان برتری محسوسی را نسبت به حریف خود داشته ولی با درخشش ببه، سنگربان تیم ملی پرتغال، از رسیدن به گل نخست بازی عاجز ماند. به به و صمیمی، ستاره های این بازی بودند و مانع از بازشدن دروازه ها در نیمه نخست شدند. ضربات عالیقدر، کاظمی و اسماعیل پور، پیش از پایان یافتن نیمه نخست، می‌توانست برتری ایران را شکل دهد ولی هربار با بی دقتی مهاجمان ما و درخشش سنگربان سیه چرده پرتغال، مانع از گشوده شدن دروازه پرتغال می‌شد. در حالی که ستاره تیم ملی پرتغال، ریکاردینیو در این نیمه محو بود، ملی پوشان موفق نشدند برتری خود در بازی را در نتیجه نیز اعمال کرده و نهایتا این بازی در نیمه نخست، با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

در حالی که چیزی از نیمه دوم بازی نگذشته بود، پرتغالی‌ها با استفاده از غافلگیری بازیکنان ما، در همان دقیقه نخست بازی با درخشش ریکاردینیو و تمام کنندگی کاردینال، دو گل روی غفلت مدافعان ایران به ثمر رساندند تا زنگ خظر را برای شاگردان ناظم الشریعه به صدا درآورند. پس از این، ناظم الشریعه با گرفتن وقت استراحت، شاگردانش را به آرامش و تمرکز دعوت کرد تا به شرایط مسابقه بازگردند. پس از صحبت های ناظم الشریعه، ملی‌پوشان بازی را در دست گرفته و به حملات پردامنه‌ای دست می‌زنند. در حالی که درخشش مجدد به به، مانع از بازگشت سریع ایران به بازی می‌شود، دقیقه ۲۶ بازی و روی یک بی احتیاطی از سوی دو بازیکن دو تیم، سنگ سفیدی و میگوئل از دوتیم با کارت قرمز داور مسابقه از زمین بازی اخراج می‌شوند تا بازی برای دو دقیقه، با هشت نفر در زمین دنبال شود.

با کم شدن یک عنصر دفاعی از تیم مقابل، شاگردان ناظم الشریعه با زیرکی و ذکاوت کاظمی با یک شوت از راه دور، قفل دروازه ببه را شکستند و یک گل را جبران نمودند. موقعیت های خطرناک دو تیم در ادامه و سرعت بالای بازی، ادامه داشت تا پرتغال با انجام ششمین خطای خود در دقیقه ۳۶ بازی، ایران را صاحب یک ضربه پنالتی از راه دور کنند. مهدی جاوید با ایستادن پشت این توپ، موفق شد ایران را به بازی بازگردانده و نتیجه دیدار را ۲ بر ۲ مساوی کند. در ادامه نیز بازی محتاطانه دو تیم، راه به جایی نبرده و بازی در ۴۰ دقیقه، با نتیجه ۲ بر ۲ به تساوی رسید تا ضربات پنالتی، پیروز میدان و تیم سوم جهان را مشخص کند.

ضربات پنالتی:

پرتغال: کاردینال(گل)-تیاگو(سپهر محمدی مهار کرد)- ریکاردینیو(گل)-کوئلیو(گل)-آندره(سپهر محمدی مهار کرد)- ماتوش(به تیر خورد)

ایران: حسن زاده(گل)- طاهری(به تیر زد)- طیبی(گل)-  کاظمی(گل)- احمدی(به تیر خورد)- جاوید(گل)


پس از تاریخ سازی بازیکنان تیم ملی، ملی‌پوشان با بر دوش گرفتن محمد کشاورز، با کاپیتان تیم ملی به خوشحالی پرداخته و به نوعی از زحمات وی در تیم ملی فوتسال تقدیر نمودند.


گفتنی است محمد کشاورز که با مصدومیت در دیدار مقابل روسیه، دیدار رده بندی را از دست داده بود، صبح امروز تصمیم گرفت از بازی های ملی خداحافظی کرده و میدان را به جوانان بسپرد.

آمار و ارقام بازی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

*

code

bigtheme