اساس تفکر وهابیت بر پایه برداشتی بسیار کوته بینانه و مردود از شریعت راستین اسلام است

وزیر خارجه کشورمان گفت: اساس تفکر وهابیت بر پایه برداشتی بسیار کوته بینانه و مردود از شریعت راستین اسلام است و حتی مقامات سعودی نیز خود را بری از آن می‌دانند.
نشست اعضای اندیشکده روابط خارجی امریکا با وزیر خارجه کشورمان در نیویورکبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ “محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه میهمان ویژه اندیشکده شورای روابط خارجی امریکا بود و با حضور و سخنرانی در جمعی از نخبگان، اندیشمندان و اصحاب فکر و قلم امریکا به تبیین راهبرد اصولی سیاست خارجی کشورمان پرداخت.
ظریف در این جلسه ضمن تشریح دیدگاههای کشورمان در خصوص برجام، بحران فعلی در سوریه، موضوع فلسطین، سیاستهای تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی و ادامه پروژه ایران هراسی از سوی معاندین و دشمنان جمهوری اسلامی ایران، افزود: این دشمنی ها و فریب افکار عمومی موضوع تازه ای نیست لیکن بعد از اجرای برجام پروژه ایران هراسی در دستور کار اصلی بدخواهان ایران قرار گرفته است و جالب است که امسال همزمان با شروع مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دشمنان ما با نصب بیلبوردهایی در سطح شهر نیویورک و بمنظور تشدید جو ضد ایرانی عکس اینجانب را با این جمله منتشر کرده اند که منظور سیاسیون و رهبران ایران از مرگ بر امریکا، همان مرگ بر مردم امریکا است در حالیکه بنده هیچگاه علیه مردم امریکا چنین سخنی به زبان نیاورده ام.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این جلسه که با حضور بیش از ۲۲۰  نفر از اعضای این اندیشکده برگزار گردید، به سوالات تعدادی از شرکت کنندگان پاسخ داد.
وی در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای این اندیشکده که مقاله اخیر ظریف در روزنامه نیویورک تایمز را مورد ستایش قرار داد و نظر ایشان را برای ” خلاص شدن از وهابیت” پرسید اظهار داشت: پیروان این تفکر که اساس آن بر پایه برداشتی بسیار کوته بینانه و مردود از شریعت راستین اسلام است، بسیار اندک بوده و حتی مقامات سعودی نیز خود را بری از آن می دانند، لیکن این گروه که دارای نفوذ و منابع مالی هستند همچنان از طریق مراکز و مدارسی خاص در نقاط مختلف جهان به تبلیغ تفکر خشن و هراس افکن خود ادامه می دهند.
ظریف همچنین به سوالات سایرین در موضوعات دیگر بطور مشروح پاسخ داد.
 این جلسه بطور زنده از طریق تارنمای این اندیشکده برای استفاده عموم و افرادی که به دلیل محدودیت فضای سالن قادر به حضور در جلسه نبودند پخش گردید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

*

code

bigtheme